Ledelse

 

Her finder du kontaktinformation på Glostrup Skoles ledelse, herunder afdelings-, SFO- og klubledere.

 

Glostrup Skole, Fælles ledelse

 

Yasar Cakmak

Skoleleder

Telefon: 40 30 24 04

Email: yasar.cakmak@glostrup.dk

 

Michael Ingelhardt

Souschef og Leder for Mellemtrin og Udskoling

Telefon: 20 68 51 59

Email: michael.ingelhardt@glostrup.dk

 

Gitte Hoff Sonne

Leder for Økonomi og Administration

Telefon: 29 34 13 13

Email: gitte.sonne@glostrup.dk

 

Bine Baadsgaard

Leder af Indskoling, Fritidsdel og Specialområdet

Telefon: 21 65 32 22

Email: bine.baadsgaard@glostrup.dk

 

Tina Ipsen
Administrativ konsulent

Telefon: 20 34 93 69

Email: tina.ipsen@glostrup.dk

 

Julie Myhre

Ledelseskonsulent

Telefon: 29 43 43 33

Email: julie.myhre@glostrup.dk

 

Ledelse på Skoleafdelinger/SFO

 

Nordvang / Ejby

Lena Viftrup

Afdelingsskoleleder

Leder for Indskoling og Modtageklasse

Telefon: 29 12 34 35

Email: Lena.Viftrup@glostrup.dk

 

Mette-Signe Johansen

Afdelingsleder for Mellemtrin og Læs 1

Telefon: 23 81 14 04

Email: mette-signe.johansen@glostrup.dk

 

Lise Clausen

Afdelingsleder for Udskoling og Læs 2

Telefon: 29 74 98 95

Email: lise.clausen@glostrup.dk

 

Lene Hummelgaard

Leder for SFO og Ejby

Telefon: 21 32 02 24

Email: lene.hummelgaard@glostrup.dk

 

Klub Granskoven og Klub Ejby

Kim Nielsen

Klubleder og leder af G14

Telefon: 21 59 35 74

Email: kim.nielsen@glostrup.dk

 

Skovvang

Heidi Wang

Afdelingsskoleleder

Leder for Indskoling og Mellemtrin

Telefon:  42 21 74 75

Email: heidi.wang@glostrup.dk

 

Helle Friis

Afdelingsleder for Udskoling og Gruppeordning

Telefon:  53 32 03 31

Email: helle.friis@glostrup.dk

 

Morten Petersen

Leder for SFO

Telefon: 53 32 03 22

Email: morten.pedersen@glostrup.dk

 

Klub Granskoven 

Kim Nielsen

Klubleder og leder af G14

Telefon: 21 59 35 74

Email: kim.nielsen@glostrup.dk

 

Søndervang

Rene Svendsen

Afdelingsskoleleder

Telefon: 53 76 29 80

Email: rene.svendsen@glostrup.dk

 

Anette Roland 

Afdelingsleder for Udskoling og Katamaranen

Telefon: 23 45 64 39

Email: anette.roland@glostrup.dk

 

Heidi Larsen

Leder for SFO og Indskolingen

Telefon: 31 22 44 38

Email: heidi.larsen@glostrup.dk

 

Klub Dalvangen

Hanne Bonde

Klubleder og leder for Mellemtrin

Telefon: 51 53 08 06

Email: hanne.bonde@glostrup.dk

 

Vestervang

Kristoffer Gregersen

Afdelingsskoleleder

Leder for Indskoling og Mellemtrin

Telefon: 31 51 37 60

Email: kristoffer.gregersen@glostrup.dk

 

Liv Villadsen

Afdelingsleder for Udskoling og C-sporet

Telefon:

Email: Liv.Villadsen@glostrup.dk

 

 Lisa Ward

Afdelingsleder for Børnehaveklasse, SFO og Klub

Telefon: 26 22 38 92

Email: lisa.ward@glostrup.dk

 

Klub Vestergården

Lisa Ward

Klubleder

Telefon: 26 22 38 92

Email: lisa.ward@glostrup.dk